Aktualności
Prezydent Rzeszowa odwiedził jedną z najważniejszych inwestycji rzeszowskiego MPWiK

Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa wziął udział w radzie budowy zbiornika wody pitnej, który MPWiK buduje przy ulicy Morgowej na osiedlu Pobitno. Interesował się m. in. przebiegiem prac i sposobem finansowania inwestycji.

Radę budowy poprowadził prezes MPWiK Marek Ustrobiński. Przedstawił prezydentowi Rzeszowa dlaczego spółka zdecydowała się na budowę kolejnego zbiornika na wodę pitną w Rzeszowie oraz szczegóły techniczne tej skomplikowanej budowy. Zbiornik, którego budowa zakończy się w sierpniu 2022 roku będzie miał pojemność 15 tysięcy metrów sześciennych. Praca wszystkich niezbędnych do utrzymania zbiornika urządzeń będzie zasilana prądem pochodzącym ze 160 paneli fotowoltaicznych, którymi pokryta będzie elewacja. Będzie produkować 50 kW energii elektrycznej.

DSC 0373

Więcej…
 
Ogłoszenie

MPWiK w Rzeszowie posiada do sprzedaży niżej wymieniony sprzęt transportowy:


1. Samochód Volkswagen – ciężarowy 1,9 TD 50KW
- Nr rejestracji RZ02701
- Rok produkcji 2000
- Nr VIN VW1ZZZ70ZYX148626
- Dopuszczalna masa całkowita 2785 kg
- Nr dowodu rejestracyjnego 0519624
- Stan licznika 318631
- Nr inwentarzowy 7424400130

Cena minimalna wynosi 8200 zł brutto (słownie: osiem tysięcy dwieście złotych)

2. Samochód Citroen ciężarowy Berlingo 1,6 HDI VAN 720 FIRST
- Nr rejestracji RZ 6807F
- Rok produkcji 2010
- Nr VIN VF7GC9HWCBN527325
- Dopuszczalna masa całkowita 1955 kg
- Nr dowodu rejestracyjnego 3138215
- Stan licznika 209483
- Nr inwentarzowy 7424400163

Cena minimalna wynosi 4000 zł brutto (słownie: cztery tysiące złotych)

Więcej…
 
Stacja uzdatniania wody przy ulicy Podleśnej gotowa

Już w 2022 roku do mieszkańców ulicy Podleśnej i jej okolic na terenie osiedla Budziwój miejską siecią może popłynąć woda najwyższej jakości ze studni głębinowych. Rzeszowski MPWiK wybudował przy ul. Podleśnej Stację Uzdatniania Wody. Niebawem ruszy budowa sieci.
Dotychczas większość mieszkańców ulicy Podleśnej na osiedlu Budziwój korzysta z wody pochodzącej z indywidualnych studni. MPWiK planując dostarczanie wody dla mieszkańców z zakładu uzdatniania w Zwięczycy brał m. in. pod uwagę korzystanie z istniejącej sieci należącej do spółki Eko-Strug z Tyczyna. Jednak mimo kilku prób nie udało się uzyskać zgody spółki z Tyczyna na to by MPWiK korzystał z jej sieci.
Ostatecznie w MPWiK zapadła decyzja by wybudować na osiedlu Budziwój dwie studnie głębinowe. Obie mają głębokość po około 100 metrów. Główna studnia ma wydajność 4 metrów sześciennych wody na godzinę, a druga 1,5 metra sześciennego na godzinę.
- Wybudowaliśmy nie tylko studnie, ale m. in. także stację uzdatniania wody, zbiorniki wyrównawcze i hydrofornię. Wszystko zostało tak zaprojektowane i wybudowane by w razie potrzeby możliwe było zwiększenie wydajności całego systemu. Rzeszów systematycznie się rozrasta, a jednym najpopularniejszych inwestycyjnie terenów jest właśnie osiedle Budziwój – mówi Marek Ustrobiński, prezes MPWiK Rzeszów sp z o.o.

DSC 0368

Więcej…
 
MPWiK wymienił rury kanalizacyjne nie paraliżując ruchu drogowego

Położono 480 metrów nowych rur kanalizacyjnych. Kilkoma technologiami dzięki, którym zminimalizowano uciążliwości dla mieszkańców i kierowców w centrum Rzeszowa. Chodzi o ulice Hetmańską i Lenartowicza gdzie rzeszowski MPWiK modernizował kanalizację sanitarną. Dzięki zastosowanym technologiom nie trzeba było rozkopywać jezdni ulicy Hetmańskiej co spowodowałoby paraliż jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych.

DSC 0232

 

Więcej…
 
Trening umiejętności społecznych z robotyką dla dzieci z klas I-VI

Spice Gears Academy Podkarpackie, Gmina Miasto Rzeszów oraz Urban Lab Rzeszów zapraszają do udziału w bezpłatnych zajęciach z robotyki skierowanych do dzieci z terenu Gminy Miasta Rzeszowa.

Terminy szczegółowe godzin dostępne w formularzu pod adresem: https://forms.gle/3ziXuBz1ZaDCrd5F7

Zapraszamy do udziału w zajęciach z robotyki

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 11