Zlecenie badania wody i ścieków PDF Drukuj Email

Podstawą do wykonania badania wody/ ścieków/osadów jest złożone przez Klienta Zlecenie na wykonanie badania w odpowiedniej siedzibie laboratorium, w Biurze Obsługi Klienta MPWiK ul. Naruszewicza 18, lub drogą elektroniczną na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Laboratorium Centralne - Pracownia Ścieków

ul. Ciepłownicza 2 tel. 17 85 09 804

 

LaboratoriumCentralne - Pracownia Wody i Mikrobiologii

ul. Zwięczycka 36 tel. 17 85 09 866

 

ZAKRES BADAŃ

1. Podmiot prowadzący działalność gospodarczą

W zależności od profilu zakładu i zakresu prowadzonej produkcji Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rzeszowie podaje zakres wymaganych badań bakteriologicznych i fizykochemicznych.

2. Klient indywidualny

Klient ustala zakres badań dostosowując go do swoich potrzeb - wg pakietów badań wody zamieszczonych w plikach do pobrania.

 

Pełny zakres badań wykonywanych w Pracowni Wody i Mikrobiologii znajduje się w cenniku badań fizykochemicznych i mikrobiologicznych MPWiK Rzeszów

 

POBIERANIE PRÓBEK DO BADAŃ

Próbki wody do badań fizykochemicznych i mikrobiologicznych mogą być pobrane przez:

1. próbkobiorcę Laboratorium w przypadku konieczności przedstawienia wyników badań wody/ścieków organom kontrolnym np. Państwowej Inspekcji Sanitarnej, wymagany jest pobór próbki przez kompetentnego próbkobiorcę,

2. Klienta – sposób pobierania próbek i rodzaj użytych pojemników opisano w Instrukcji pobierania próbek.

 

PRZYJMOWANIE PRÓBEK DO BADAŃ

1. fizykochemicznych - Pracownia Wody ul. Zwięczycka 36, od poniedziałku do piątku, w godz. 7.00-13.00.

2. mikrobiologicznych - Pracownia Wody ul. Zwięczycka 36 od poniedziałku do środy, w godz. 7.00 - 13.00 (prosimy o telefoniczne uzgodnienie terminu dostarczenia próbki)

3. fizykochemicznych – Pracownia Ścieków ul. Ciepłownicza 2 od poniedziałku do piątku w godz 7.00 - 12.00

 

ODBIÓR SPRAWOZDANIA Z BADAŃ, PŁATNOŚĆ

Faktura i sprawozdanie z badań w formie papierowej po wykonaniu badania przesyłane są do Klienta pocztą. Płatności można dokonać przelewem lub w kasie MPWiK ul. Naruszewicza 18. 

 

W przypadku, gdy Klientowi bardzo zależy na czasie można odebrać ksero sprawozdania w budynku MPWiK, ul. Naruszewicza 18 pokój nr 409